X
X
USD

Yerel SEO Nasıl Yapılır?

AnasayfaYazılarGoogle SEOYerel SEO Nasıl Yapılır?

Yerel SEO Nasıl Yapılır? Günümüzde teknolojinin büyük faydası ile birçok işletmeleri ya da önemli markaları web siteleri ve sosyal medya sayesinde  öğreniyoruz. Peki kendimize ait işletmenizin webde ne kadar görünür olduğunu biliyormuyuz? Eğer yerel bölgesel bir firmaysanız ve henüz lokal SEO ya da giğer bir ismi ile yerel SEO optimizasyonlarını yaptırmadıysanız, o potansiyel hazır müşteriyi kaybediyor olabilirsiniz. Bu sebeble yerel SEO işletmeler için çok önem arz etmektedir.

Yerel SEO Nasıl Yapılır?

Şimdi hep beraber yerel SEO içeriğinin ne olduğuna ve nasıl yapılması gerektiğine birlikte göz atalım. Yerel SEO Nasıl Yapılır? Hubspot’un çalıştığı bir raporlamaya göre Google’da yapılan arama sonuçlarının %46’sı yöresel aramalara sahip ve kullananların %71’i yeni bir konuma gitmeden önce arama gerçekleştiriyor Araştırmalara göre yerel işletmelerin %56’sı hala Google My Business’ta yer almıyor.

Yerel SEO Nedir?

Bize bölgesel sonuç gösterecek her türlü aramaya yerel arama diye adlandırabiliriz.

Yerel SEO, alakalı yerel aramaları çok daha fazla kullanıcı çekmek adına web ayfamızı“optimize etme” sürecini anlatmaktadır. Bu aramalar Google’da ve bilinen arama motorlarında yapılabilmektedir. Lakin konum olarak ziyaretçilerin anlık olarak gerçekleşen arama sonuçlarında sizin de ürünler hizmetler ve markanızı tanıtmanızda yardımcı olan optimizasyon tamamıdır. Google yerel SEO hizmetleri, işletme ile ilgili tüm temel bilgileri ad, adres, web sitesi, iletişim telefonu, açılış kapanış saatleri, hizmetler, sosyal medya profilleri tamamı, yerel dizinler ve Google'daki işletme sayfanız olarak düzenleyen sistemler tamamıdır.

Ve bu durum sadece Google’da gerçekleşmiyor, ziyaretçiler artık farklı platformlardan da arama yapabilmektedir. Örnek verecek olursak; Bing, Yelp, Apple Maps gibi.

Yerel SEO Nasıl Yapılır?

Yerel işletmeler ve SEO

Yakın işletmelerde kendi bulundukları konumları, Google maps ekleyerek Google özenle geliştirilmiş ve hala gelişmeye devam eden algoritması sayesinde haritalardaki konumunuz yakın lokasyonlarda görüntülenir. O yüzden işletmenizi mutlaka benim işletmem hesabı ile Google'a gönderin gerek telefonla doğrulama gerekse adresinize gönderilen bir pin kodu sayesinde sizin doğruluğunu onaylanınca Google haritalar sayesinde Google search yapan ziyaretçiler sizin eğer yakınlarınızda ise haritadaki konumuz görerek adres tarifi ya da işletmenizin iletişim bilgileri ile doğrudan firmamıza ulaşabilir.

İşletmenizi yerel olarak Google'da listelemek çok önemlidir ziyaretçilerimizin hemen hemen yarısını, Google haritalar'dan alabiliriz örnek verecek olursak Ataşehir'de bulunan bir çilingir dükkanımıza, Google haritalar'dan ziyaretçi çekebilir telefonla aranarak servis talebinde bulunan müşterilere sahip olabiliriz. Yerel SEO Nasıl Yapılır? Yazımız umarım yararlı olmuştur. Yerel seonun mantalitesi faydası saymakla bitmez sizlerde yerel Seo yaptırmak isterseniz ajansımız iletişim bilgileri ile bizlere ulaşabilir, ve bu önemli hizmetlerden yararlanabilirsiniz.


Top