X
X
USD

Web Sitenin Güvenlik Açığı Nasıl Kapatılır?

AnasayfaYazılarWeb YazılımWeb Sitenin Güvenlik Açığı Nasıl Ka...

Web Sitenizin Güvenlik Açığı Nasıl Kapatılır?, Sitenizin Güvenliğini Sağlayın. İş sahibi olan herkesin bir Web sitesine ihtiyacı oluyor. Günümüz teknolojisi sayesinde kendi Web sitemizi tasarlamak gayet kolay bir iş. Web sitesi, kapanma ihtimali olan “sosyal medya” hesaplarınızın tersine, hizmet verdiğiniz müşterilerinizin ihtiyaçlarına, sorunlarına ve markanızla ilgili durumlara yanıt verebileceğiniz, kendinize ait bir hizmet platformudur. Bu kanala sahip olan bir kimsenin, güvenlik açıkları ve Web sitesi bakımı hakkında, internet güvenliği adına bilgi sahibi olması gerekir.

Web Sitenin Güvenlik Açığı Nasıl Kapatılır?

Web Sitenizin Güvenlik Açığı Nasıl Kapatılır?

Tam makaleye geçmeden önce sizlere web site paketleri ve içeriklerimizden bahsetmek isteriz, Güvenli web siteler tasarımcı ve oluşturak kişi tarafında sağlanması çok daha iyi olur, Kurumsal şirketimizde bu isteklerinizi karşılayacak alt yapı ve becerili yazılımcılar bulunduruyoruz. Bizi arayarak bu hizmetimizden detaylı bilgiler alın.

Web Sitelerinin En Yaygın Zararlı Yazılım Türleri Nelerdir?

Kötü amaç (virüs) içeren yazılımlar, sistemi çökertmek için tasarlanırlar. Bilgisayarlardan ve Web sitelerinden bulaşma olasılığı olan tüm kötü yazılımlar, reklam içerikli yazılımlara varana kadar tüm güvenlik açıklarını kapsar. Bu tarz virüs saldırısına uğrayan Web siteleri, müşterilerinin kişisel bilgileri de dahil olmak üzere daha birçok hassas öğenin yayınlanmasına sebep olur.

Sistem Açıkları Nasıl Kapatılır?

Web Sitenin Güvenlik Açığı Nasıl Kapatılır? Web sitesinin güvenliğini sağlama ve olası güvenlik açıklarını iptal etmek için kullanılan programlara ve çerez uygulamalarına bazı durumlarda yamalar yapılır. Sanal dünyada Web siteleri gün geçtikçe hızla artmaya devam ediyor. Bu Web sitelerinin, müşteri bilgilerini veri tabanlarında saklayabilmesi için güvenlik önlemi gerekir.

Bu durum da güvenlik zafiyetini arttırıyor. Bu güvenlik zafiyeti günümüzde “hacker” (bilgisayar korsanı) dediğimiz kişiler tarafından hedef noktası olarak belirleniyor. Bu hackerlar sebebiyle birçok ünlü, gelişmiş Web siteleri ya da şirketler, sitelerinin güvenlikleri için yazılım koruma şirketleriyle anlaşıyorlar. Bu sayede sitelerini koruma altına alıyorlar. Bunun için belli başlı yazılım ve güvenlik şirketleri bulunuyor.

Yaygın Web Sitesi Güvenlik Açıkları Nelerdir?
  • Zararlı yazılım
  • SQL enjeksiyonu
  • Siteler arası komut dosyası çalıştırma (XSS)
  • Ortadaki adam saldırısı
  • Şifre saldırıları
  • DDoS saldırısı
  • Güvenlik sisteminin yanlış yapılandırılması
ESET

Eset güvenlik koruma programıdır. Şimdiye kadar birçok farklı dalda en iyi güvenlik programı olarak seçildi. Bu veri tabanı koruma programı, müşterinin kendi Web sitesinin depolama teknolojisi ile kendi haznesinde bulundurarak üst seviye koruma ve güvenlik sağlıyor.

360 Total Security

Bu veri tabanı koruma yazılım programı, ESET şirketinden sonra gelen en nitelikli ve en vasıflı programlardan biridir. Bu program aracılığıyla neredeyse 10 milyona yakın Web ve blog sitesi, kendi program güvenliğini sağlıyor.

McAfee Antivirus 2019

Son çıkan 2019 model sürümü ile yaklaşık 5 milyon kullanıcının dikkatlerini üzerine toplamıştır. Bu programın kalite performansına karşılık makul fiyatı da gözden kaçmıyor. Web Sitenin Güvenlik Açığı Nasıl Kapatılır? Ve gözden kaçınılmaz bir diğer gerçek, çoğu orta seviyeli Web veya blog siteleri de bu program gibi uygun bütçeli veri tabanı koruma programlarını kullanıyor.


Top