X
X
TRY

Mobil Uyumlu mu? Masaüstü Uyumlu Mobil mi?

AnasayfaYazılarGoogle SEOMobil Uyumlu mu? Masaüstü Uyumlu Mo...

Mobil Uyumlu mu? Masaüstü Uyumlu Mobil mi?

Mobil uyumlu siteler değil, masaüstü uyumlu mobil siteler dönemi başlıyor. Web site tasarlarken önce masa üstü için değil mobil cihazlar için tasarlayın sonra bunları masaüstü bilgisayarlarla uyumlu hale getirin. 2017’deki SEO taktiklerini çöpe atmaya gerek yok. Sadece bakış açısını biraz değiştirmek gerek! Bu şekilde bir düzenleme ile hız optimizasyonu yapılmasına gerek kalmaz. Zaten hızlıdır!

Mobil uyumlu ve mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web siteniz yoksa hemen harekete geçmeniz gerek! Mobil performansınıza ilişkin öngörülerde bulunabilmek için mobil uyumlu değil, zaten mobil tasarımlar üzerinden gitmek akıllıca bir yaklaşımdır. Ne olacağını ön görebilmenizi sağlar. 

Zaten bilgisayar başında oturan bir kişiyi hayal ederek web site tasarlamak eski bir alışkanlık çünkü hayat mobil platformlar üzerinde dönüyor. İnsanların çoğu mobil cihazları kullanıyor. Web sitenizi bir mobil cihaz kullanarak bulacaklar. SEO uzmanları,mobil arama sonuçlarına bakmalılar ve neyle karşı karşıya olduklarını, ne tür trafik beklediklerini ve sonuçta gerçekte ne tür bir optimizasyonun başarılı olacağını böylece biliyor olacaklardır. 

Hem Robotlar Hem de Yüksek Kalitede İçerik 2020’de Önemli

Yüksek kalitedeiçeriğin 2020'de önemli olacağını biliyoruz. Ancak, algoritmalar hala içeriği tam olarak anlamıyor. Bu nedenle arama motorlarının bir araştırmacının amacına göre daha iyi anlaşılması ve sonuçlar sunması için "ipuçları" vermemiz gerekir. Bu, verileri, arama motorlarının yalnızca bir sayfadaki içeriği değil, aynı zamanda her bir öğenin sayfadaki diğer öğelerle nasıl ilişkilendiğini ve bu sayfanın web sitesindeki diğer sayfalarla nasıl ilişkili olduğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olacak şekilde yapılandırılması anlamına gelir. 

Müşterilerinize herhangi bir yüzeyde ve etkileşim anında hizmet sunmak için içeriğinizi herhangi bir makine / arama motoru / ses asistanı / sohbet botu için bulunabilir içerikle yayınlamanıza izin verilecektir. 

Akıllı SEO Uzmanları, analitiklerini geliştirmek için yapılandırılmış verilerini kullanmaya başlayacak, böylece içeriklerinin hangi bölümünün hangi sonuçlara yol açtığını ölçebilecekler ve bu verileri şirketlerinde içerik stratejisini, pazarlama stratejisini, ürün özelliklerini ve daha fazlasını etkilemek için kullanabileceklerdir.

Varlık ve Bilgi Grafiği Optimizasyonu 

Geleceğin arayışı, gerçek dünyadaki nesnelerle ilgilidir. Google'ın Bilgi Grafiği için uygun olanları optimize etmek ve Google’ın Bilgi Panellerinde görünmelerini sağlamak gibi şeyler yaparak sitenizin ilgili varlıklarını optimize edebilirsiniz. 

Yerel aramada, varlık temelli arama ön planda olduğundan, herkes bu alanda neler olduğuna dikkat etmelidir. Mobil Uyumlu mu? Masaüstü Uyumlu Mobil mi?  Yerel SEO yıllardır varlık tabanlıdır, yerel işletmeleri bir web sitesi olmasa bile her zaman sıralayabilirsiniz. Google şimdiden gerçek dünyadaki ziyaretleri izliyor ve yakın zamanda ziyaretlerin kaliteli olanlarını' bir sıralama sinyali olarak kullanmak için aldığı patenti kullanıma sürecektir. Google, sayfalarındaki sıralamaları, fiziki varlıkların ziyaretçilerinin değerlendirmeleri ile değiştirmeye başlayacak. Bunun için köşe taşı mahiyetindeki içeriğinizin fiziki varlıklara bağlanması akıllıca olacaktır. Google ya tanır ya da tanımaz bunu bilemeyiz. Ama anlamsal olarak yakın varlıklar çevresinde yazmak, yalnızca daha iyi içerikle değil, Google'ın görebileceği içerikle de kullanıcı yorumlarına daha iyi yanıt vermenize yardımcı olur.  

Web varlığımızın yarattığı benzersiz bilgi grafiğini anlamak, bu kavramları kontrolümüz altındaki içerik dahilinde, hem kullanıcıların hem de tarayıcıların yararına daha iyi ilişkilendirebilmemizi sağlayacaktır. Markanızın veya işinizin bir varlık olarak görülmesini ister misiniz? Örneğin, Orjinal sektör raporları yayınlarsanız, yeni uzman tavsiyeleri derlerseniz ve pazardaki baskın seslerden biri iseniz, Google sizi bir varlık olarak görmeye başlar. İşte Google’ın pek de akla gelmeyen sinyal toplama yöntemleri!


Top