X
X
TRY

Mobil SEO Teknikleri

AnasayfaYazılarGoogle SEOMobil SEO Teknikleri

Türkiye’de ve Dünya’da milyonlarca kullanıcı mobil cihazlar kullanıyor. Olay böyle olunca Mobil SEO Teknikleri hakkında bilgi verme gereği duyduk. SEO Türkiye ihtiyaçlarınıza yönelik SEO tekniklerini özenle size anlatıyor. Google’da başarılı olmak zor değildir. Emek ve zaman isteyen bir iştir. Zamanla hak ettiğiniz mobil sıranızı ve normal masaüstü biligsayarlardaki görünürlüğünüz artacaktır. Yeterki dikkatli olun ve rakiplerinizi incelemeyi unutmayın. Rakiplerinizden daha çok kullanıcılarınızın işine yarayan araçlar, bilgiler sunun. Bizim başarımız sizin bizi tercih etme nedenlerinizdir. Mobil seo ile yapılacak işlemlerden bugün bahsedeceğiz. İlk önce mobil seo nedir? sorusuna yanıt verelim.

Mobil SEO Teknikleri

Mobil SEO Teknikleri, Taktikleri

Mobil SEO: Arama motoru optimizasyon işleminin mobil (telefonlara) cihazlara uygun şekilde yapılmasına denilir.

Mobil Site Nedir?: Masaüstü tasarım haricinde, mobil cihazlarda çalışacak ayrı bir site oluşturmakdır. Genelde m.siteadi.COM gibidir. Subdomain veya dosya uzantısı ile ulaşım sağlanır.

Bootstrap – Responsive Site Nedir?: Mevcut masaüstü sitenin mobil cihazlara uygun versiyonlarıdır. Bootstrap sahip olduğu kütüphaneden web siteyi mobil cihazlarda çalışacak şekli verir. Bu tarz çalışan sitelerde genelde url aynı olur.

Son yıllarda masaüstü kullanıma oranla mobil cihazlar daha çok tercih edilir oldu. İşletim sistemlerine bakıldığında İOS, Android, Windows işletim sistemleri dünyada başı çekmektedir. İlk sırada ajansımız sizin için mücadele edecektir.

Google Dostu Mobil Siteler Nasıl Olmalı?

Masaüstü bilgisayarlarda gösterdiği performansı, mobilde göstermelidir. Mobil SEO Teknikleri Web site içeriliğini büyütmeden kolayca görüntüleme imkanı sunmalıdır. Küçük ekranlarda parmak hareketlerine en iyi şekilde duyarlı olmalı ve bir yere tıkladığında yanlış yere dokunulmuş gibi göstermemeli. Kullanıcıyı doğru yönlendirmeli
Az bant genişliği harcayacak şekilde optimize olmalıdır.
Mobil anasayfasında kullanıcıların kolayca ulaşacağı seçeneklere sahip olmalı.

Mobil SEO Nasıl Yapılır?

  1. Duyarlı Tasarım
  2. Dinamik Görünüm

Farklı Url’lerGoogle’ın 21 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirdiği Mobil güncellemesiyle web sitelerde mobil tasarım kullanan web sitelerin rakiplerine göre avantaj sağlayacağı aşikardır. Mobil SEO Teknikleri Kullanıcıları en çok düşünen web site her zaman başarılı olur. Geçenlerde ortaya çıkan Holistik SEO ile de arama motorları kullanıcı odaklı siteler yapmanızı önerir oldu. Google uzun yıllardır webmasterlara ziyaretçilerinize odaklanın demesindeki sırlarıda zaman geçtikçe herkes anlıyor. Mobil Cihazlara uygun çalışan web sitenin öneminide bu şekilde vurgulamış olduk.


Top