X
X
TRY

Kolay Teknikle Arama Sonuçlarında Yükselme

AnasayfaYazılarGoogle SEOKolay Teknikle Arama Sonuçlarında Y...

Kolay Teknikle Arama Sonuçlarında Yükselme Google arama sonuçlarında kolay tekniklerle yükselme yöntemini anlatacağız. Arama sonuçlarında görünür şekilde SEO çalışmalarıyla yükselmek için planlama stratejini sağlam şekilde oluşturmalısınız. Belirlediğiniz plan dahilinde rakiplerinizin önüne geçmek için güzergahınızın net olması önemlidir. Karmaşık yapılı çalışmalar kullanıcıların, arama motorlarınında aklını karıştırabilir. Geçen yazımızda Long Tail (Uzun Kuyruk) tekniğinden bahsetmiştik. Anlatacağımız konu bunun devamı gibi olacaktır. Google Arama sonuçlarında iyi bir yol almak isteyenler, kullanıcılarına odaklanmalıdır. Hedef kitlesinin taleplerini yerine getirmelidir.

Örneklerle Hızlı Yükselme Tekniği

Kullanıcılar Google’da nasıl arar? Gerçekten yıllardır bunu söylüyoruz. Siz ziyaretçilerinize odaklanın Google sizi baştacı edecektir. Kolay Teknikle Arama Sonuçlarında Yükselme Maalesef webmasterların yaptığı en büyük yanlışlar içerisinde hemen para kazanıyım, Google ne istiyor düşüncesi uyanıyor. Projelerine bu şekilde başlıyorlar. Sonuç ise hüsran, proje bitti!

Kullanıcılar Google’da Nasıl Arama Yapar?

Ör: SEO yazdığınızda arama sonuçlarında size bazı kelimeler veriyor. “seo ile ilgili aramalar” bölümünü sonuçların en alt kısmında görürsünüz. Bu kelimeleri kopyalayıp Google Keyword Planner aracına yazınız. Analiz sonucu olarak size aranma hacmi ve fiyat teklifi sunar.

SEO İle Kolay Yükselme Tekniği

Yukarıdaki “seo ile ilgili aramalar” kısmını Google bize sunuyor. Sırlardan biriside bu örnektedir. SEO sektörü rekabetçi olduğundan dolayı sadece bu olayı rekabetçi kelimeler için düşünmeyin. Örnekte yaptığımız olay şudur: Rekabet oranı yüksek kelimeyi nasıl kolaylaştırırız? Anlattığımız teknikte aşırı şekilde long tail bulabilirsiniz.

Bahsettiğimiz konuyu genelde orta düzey ve üst düzey seo uzmanları uyguluyor. Olayı iyice anlarsanız ve uygularsanız kısa sürede uzun yol kat edebilirsiniz.

Önerilerimiz: Yukarıdaki anlattığımız teknikleri doğru şekilde uygulamak için aşağıdaki önerilerimize göz atmanız faydalı olacaktır.

  • Google Kelime Planlayıcı konusunda uzmanlaşmanızı öneririz.
  • Google Webmaster Araçlarını İyice İnceleyiniz.

Top