X
X
TRY

Google Webmaster Tools ile Backlink Kontrolü

AnasayfaYazılarGoogle SEOGoogle Webmaster Tools ile Backlink...

Google Webmaster Tools ile Backlink Kontrolü Web site araçları için Google‘ın websitesi sahiplerine özel sunduğu Webmaster Tools’un backlink kontrolü (backlink sorgulama) için neler yapacağınızı anlatacağız.

Google Backlink Sorgulama ve Kontrolü Nasıl Yapılır?

Bir web sitesine sahipseniz her zaman web sitesinin ne kadar doğal yolla backlink aldığını öğrenmek zorundasınız. Google Webmaster Tools ile Backlink Kontrolü SEO çalışmalarının vezgeçilmezi olan backlinkleri kontrol altında tutma işlemini nasıl gerçekleştirdiğimizi anlacağız. Google Webmaster Tools Paneline giriş yapanız. Geçen yazdığımız makalede şu konuya dikkat çekmiştik. Google Gibi Getir incelemenizde fayda vardır.

Search Console Panel > Kontrol Panel Yazan Sol Bölüme Geliniz > Arama Trafiği > Sitenize Bağlantılar bu yolu takip ederek backlink kontrolü yapabilirsiniz. İş yaramayan backlinkleri tek, tek kontrol etmelisiniz. Otoriter backlinkler varsa islmeyiniz. İllegal yolla web sitenize anti seo yapan rakipleriniz varsa bu yolla web siteleri kolayca bulabilirsiniz. Bu arada ilk sırada reklam ajansımız sizlere her alanda destekler sunacak

  • Sitenize Bağlantılar Bölümünün Faydaları
  • Backlinklerinizi Kontrol Altında Tutarsınız.
  • Aldığınız Backlinkleri İnceleyebilirsiniz Otoritelerini Araştırabilirsiniz.
  • Spam Olan Backlinkleri Bulma Tekniğine Yarar.
  • Web Sitenizie Daha Hakim Olursunuz.

Google Backlinkleri Nasıl Buluyor?

Web sitelerin Google örümcekleri tarafından ziyareti sırasında eğer dışarıya web site içerikten ve herhangi bir şekilde nofollow veya dofollow link çıkışı yapmışsa bu veriler Google’da kayıt altına alınıyor. Google Webmaster Tools ile Backlink nasıl kontrol edilir. Doğallık kontrolleri, ne zaman, hangi siteden, nasıl alınmışsa inceleniyor. Aşırı bir link alınmışsa manuel spam ekibinin takibine giriyorsunuz. Gayet çalışma mantığı basittir. Google arama sonuçlarında yer alan site, sayfaların indexli sonuçlarından bu bilgileri elde edebilir.

Google Webmaster Tools ile Backlink Kontrolü

Backlink Sorgulama Siteleri Gerçeği Yansıtıyor Mu?

Genel olarak sağlam bu işi ciddi yapan ücretli araçlar gerçekten doğru kontroller yapsada, webmaster ve seo uzmanları tarafından arama motor robotları hariç, başka robotları engelleyebiliyor. Hal böyle olunca rakiplerinizi kontrol altında tutmak zor hale geliyor.

Neden Robotları Engelleme İhtiyacı Duyuyorlar?

Backlink SEO için değerli amacın araçlarındandır. Google Webmaster Tools ile Backlink Kontrolü Rakip site sahiplerinin değerli backlinklerinizi öğrenmesini kim ister ki! Kimse istemez değil mi? O nedenle robot engelleme araçlarını kullanıyorlar.


Top