X
X
TRY

Google Translate Nedir, Ne İş Yarar?

AnasayfaYazılarGoogle Translate Nedir, Ne İş Yarar?

Google Translate Nedir, Ne İş Yarar? Dünya’da en çok kullanılan online dil çeviri, tercüme, translate diye anılan Google Translate sizlere kolaylıklar sunuyor.

Google Translate Nedir?

Bir dilden başka bir dile bilmediğiniz kelime ve cümle yapısını; dil çeviri işlemi yapan online Google aracına Google Translate denir. Translate kelimesi çeviri anlamında kullanılır. Genelde yapancı ve merak ettiğiniz kelimeleri Türkçe’ye çevirme işine yarar diye bilenen bu araç onlarca dil tercümesi yapar ve başka dile açıklama olarak çevirir.

Google Translate Avantajları Nelerdir?

Hemen, hemen bütün yabancı dil sözlükler ücretli iken, ücretsiz sözlük olan Google Translete büyük ara avantaj sağlar.
Online olmasıda şüphesiz tartışılmaz.
Hızlı yanıt sistemi ile otomatik ve çevirmek istediğimiz dilin çevirisini yapar. Örnek: İngilizce > Türkçe kelime çevirisi
Orta kısımda yer alana çift taraflı yön tuşu iki dil arası hızlı geçiş işlemine yarar.
Siz tercüme et tuşuna basmadan kendisi çeviriyi yapar.
Mobil, tablet, masaüstü gibi araçlarda kolay ve pratik şekilde kullanım sunar.
İnternetin olduğu tüm noktalarda ulaşabilir, dil çevirisi yapabilirsiniz.

Hangi Sektörler Kullanılır?

Bilişim sektöründe özellikle yabancı kelimeler fazladır. Translate kelimesi dahi yabancı kökenli olduğu için teknoloji, bilimsel terimlerde ağırlıklı olarak uzmanların tercihlerindendir.

Lojistik, ihracat sektörüne yardımcıdır. Çünkü Uluslararası falaiyet gösteren firmalarda çalışan personellerin bazı kelimeleri çözemediği durumlarda veya yeni çıkan teslim lojistik terimleri çevirisine yarar.

Uluslararası yazışmalarda size sunduğu tecrübe anlatılmaz, yaşanır.

Google Translate’nin kullanıldığı sektörleri yazı ile bitireceğimizi sanmıyorum. En basitinden nişanlı iki genç farklı dilde olsun. Birbiri ile görüşmelerinde bilmediği terimleri kolayca bu dil çevirisi ile bulabilir. Google Translate NedirTürkiye’den Google Translate servisine ulaşmak isteyenler https://translate.google.com.tr/ bu adresten kolayca ulaşabilirler.


Top