X
X
TRY

Anahtar Kelime Yoğunluğu

AnasayfaYazılarGoogle SEOAnahtar Kelime Yoğunluğu

İçerik hazırlarken gerçek sıranızı belirleyecek olan kriterlerin en başında anahtar kelime yoğunluğu yer alır. Anahtar Kelime Yoğunluğu SEO’da spam yapmadan bunu ayarlamak kolaydır. Bilen için kolay denilebilir ama bilmeyenler için zordur. Bu yazımızı hazırlarken SEO çalışması yapmak isteyenlerin “Anahtar Kelime Yoğunluğu Nasıl Olmalı” sorusuna yanıt veriyoruz.

Web Siteniz İçin Anahtar Kelime Yoğunluğu

Kelime Yoğunluğu Konusu Zengin içerikler yazıyorsunuz ve kullanıcılarınızın kolayca anlaması için özenle kelimeler seçiyorsunuz. Firmasınızın ürünlerinizi internetten (web sitenizden) satmak istiyorsunuz. Müşterilerinize doğru mesajları verebilmek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz. Bazen sadece anlattığınız konuya odaklandığınızda müşterilere doğru mesajı vermiş olmazsınız. Arama motorlarıda aynı mantıkla çalıştığı için her iki noktayada bu içeriğin ne olduğunu iyice yansıtmanız gerekir. Örnek: Ben sadece “Hatay” hakkında bir kelimede makale yazıyorum ziyaretçilerin ve arama motorlarının içeriği anlaması için makaleyi bu anahtar kelime ile doldurursam spam yapmış olurum. Bununda cezası filtre v.s. olabilir. Tedbirli şekilde doğru mesajı vererek gitmek için araştırmalar yaparım. Hatay İlindeki İlçelerden, faaliyet alanlarından, gezilecek yerlerinden ve yemeklerinden bahsettiğimizde bu kelime yoğunluğunu kolayca sağlayabilirim.

Kurumsal Sitelerde ve E-Ticarette Anahtar Kelime Yoğunluğu

Firma ürünlerinin web sitelerinde sergilenmesinde kullanılacak en önemli etkin örneklerden biriside şudur. Bilgisayar ile ilgili makale yazdığımı düşünelim. Arama motoruna doğru mesajı vermek için Anakart, Monitör, Mouse ve Klavye gibi kelimeleri kullanarak bu makalenin Pc ile alakalı olduğunu belirtirim. Kurumsal SEO çalışmalarında ve e-ticarette anahtar kelime yoğunluğunu anlattığımız gibi sağlayabilirsiniz.

Web sitenizde tek (bir) ürün satışı yapıyorsanız web sitenin tamamında bütünsel olarak kelime yoğunluğunu blog bölümündeki yayınlarınızda ürünün teknik özellikleri, nedir, faydaları, nasıl yapılır de, da ekleyerek spam yapmadan sağlayabilirsiniz. Bu arada konusunda iyi bir Seo Uzmanı bu yoğunluğun miktarını ve metin içine dizilişini çok iyi bilir, Sizler firmamıza güvenebilirsiniz.

Not: Uzun uzadıya kullanıcılarınızı sıkacak şekilde kelime yoğunluğunu sağlamak adına makaleler yazmayınız. Her web sitenin ihtiyaçları farklıdır. Web sitesine giren ziyaretçileri bıktırmadan, doğru yönlendirerek, bilgilendirme amaçlıda olsa konudan sapmadan doğru mesajı vermeniz daha yararlı olur. Anahtar Kelime Yoğunluğu yazımızın yararlı olduğunu düşünüyorsanı mutlaka arkadaçlarınızla paylaşınız.


Top