X
X
TRY

2020'de Web Sitenizin Sıralamasını Nasıl Yükseltebilirsiniz?

AnasayfaYazılarGoogle SEO2020'de Web Sitenizin Sıralamasını ...

2020'de Web Sitenizin Sıralamasını Nasıl Yükseltebilirsiniz? Arama motorlarında web sitesi sıralamasını etkileyen faktörler vardır. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak bir web sitesinin arama motorlarında nasıl sıralanacağı belirlenir.

2020'de Web Sitesi Sıralaması Yükseltme

Birçok kişi, büyük arama motorlarının anahtar kelime aramaları için hangi web sitelerinin en iyi olduğunu belirlemek için web sitelerini nasıl sıraladığını merak eder. Bu, özellikle çevrimiçi pazarlamaya yeni başlayanların şaşırtıcı bulduğu bir şeydir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) yöntemleri ile bir web sitesinin sıralamasını artırmak için cevap her zaman kesin değildir, ancak önemli ölçüde web sitelerinin sıralamasını etkilediği bilinen çeşitli faktörler vardır.

Web Site Sıralama Yükseltme

Arama motoru optimizasyonunu artırmak ve bir web sitesinin içeriğini, bir web sitesinin mimarisini ve bir web sitesinin bağlantı popülerliğini içerecek şekilde düzenlemeler yapmak, Web Site Sıralama Yükseltme büyük arama motorlarındaki web sitelerinin sıralamasını etkileyen en önemli faktörler arasındadır.

Web sitesinin içeriği

Eski “İçerik kraldır” sözü artık fazla vurgulanamayacak... Bir web sitesinin içeriği şüphesiz bir web sitesinin arama motorları tarafından sıralamasını belirleyen bir faktördür. Aslında, arama motorları web'de kaliteli içeriği ödüllendirmek için sürekli olarak yeni teknolojiler geliştirmektedir. Bir web sitesindeki içerik kalitesi ne kadar yüksek olursa, web sitesi arama motorları tarafından ödüllendirilmesi de o kadar fazla olacaktır. Buna karşılık, bir web sitesinin yüksek sıralaması, bir web sitesinin belirli anahtar kelime aramalarıyla alakalı olduğunun kesin bir onay işaretidir.

Web Site Sıralama Yükseltme Bir web sitesinin içeriğinde, arama motorları tarafından web sitelerinin anahtar kelime aramaları için alaka düzeyini değerlendirirken dikkate alınan şeyler arasında, web sitelerindeki başlıklar ve sayfa başlıkları, biçimlendirilmiş metinler ve bir web sitesindeki bağlantılar, web sitelerinin URL'leri ve web sitelerindeki sayfa içeriği yer alır. Bunlar, arama motorlarının anahtar kelime aramaları için yüksek sıralamayı hak eden web sitelerini belirlemesine yardımcı olur. Bu nedenle, bir web sitesi arama motoru optimizasyonu ile yüksek sırada olmak için, içeriğin bu yönleri için iyi bir dengeyi korumak önemlidir.

Web Site Sıralama Yükseltme

Web sitesinin içeriği hakkında daha fazla bilgi

İlk Sırada Olarak tespitimiz ; Bir web sitesinin sayfasındaki anahtar kelimelerin doğru dengesini kurabilmek için, genellikle bir web sitesinin içeriğinde yüzde dört ila beş arasında anahtar kelime olmalıdır. Bu, bir web sitesinin anahtar kelime aramaları için yüksek sıralama olasılığını artırmaya yardımcı olur. Buna ek olarak, anahtar kelime bir web sitesinin URL'sine, bir web sitesinin sayfa başlığına ve bir web sitesinin başlığına eklenirse, web sitesi arama motorları tarafından üst sıralama şansını artırır. Arama motorlarının yalnızca bir web sayfasının açıklamasını gösteren etiketlere baktığı önceki teknolojilerden farklı olarak, bugün büyük arama motorları tarafından kullanılan arama motoru teknolojisi , web sitesinin anahtar kelime aramaları için uygun içeriğe daha yakından bakmak adına etiketlerin ötesine geçmektedir.

 

Bu nedenle, bir web sitesinin içeriğinin özgünlüğü, anahtar kelime aramaları için bir web sitesinin uygun bir sıralamasının oluşturulması ve sürdürülmesinde çok önemlidir. Ayrıca bir web sitesinin arama motoru arama sıralamasında şansını artırmak için, cesur anahtar kelimeler bazen yardımcı olabilir. Bu, bir web sitesinin düzgün bir şekilde düzenlendiğine, arama motorlarının bir web sitesinin anahtar kelime aramaları için iyi olduğuna ikna olduğuna da kanıttır ve sitenin aslında uzun bir yol kat etmekte olduğunu gösterir.

Web sitesinin videoları ve SERP sıralamaları

Videoların günümüzde ayrıcalıklı bir içerik olmasının nedenlerinden biri, kısa / özlü bir şekilde büyük miktarda bilgi sunma konusunda çok iyi olmalarıdır. Bir resim bin kelimeye bedeldir, hepimiz biliyoruz.

SEO açısından bu çok önemli. Ziyaretçinizin "kalma süresi" veya oturumu ne kadar uzun olursa, videonuzun değerini ve barındırdığı web sayfasının güvenilirliğini görmek için Google gibi arama motorlarında iyi bir konuma sahip olma şansınız o kadar artar ve sonuç olarak sayfaya daha yüksek bir sıralama elde edersiniz.

Google'a videonuz hakkında metinsel bilgi sunmanın yanı sıra, çekici bir küçük resim de sunmalısınız bunun mutlaka olması gerekir .SERP tıklama oranı ile ilgili olarak, küçük resimler çok önemlidir, çünkü biz insanlar olarak doğal olarak akılda kalıcı ve güzel görüntülere yöneliyoruz.

Web sitesinin mimarisi

Web sitesinin mimarisi, arama motorlarının bir sitenin içeriğini okumasını kolaylaştıran iyi biçimlendirilmiş kodlara sahip olması gerekir. Kodların iyi kodlanmaması, arama motorlarının tamamen bir web sitesinin içeriğini kaçırmasına yol açabilir, bu da arama motorları tarafından kötü sıralama anlamına gelir.

Bu nedenle, web siteleri eski içerik yönetim sistemlerinden vazgeçmeli ve URL yeniden yazma teknolojilerini kullanan daha yeni, daha gelişmiş kodlama sistemlerini kullanmalıdır. Yeni içerik yönetimi teknolojileri, bir web sitesinin içeriğini büyük arama motorları tarafından kolayca okunabilir hale getirir. Bu, web sitesini arama motorları tarafından daha görünür hale getirir. Ayrıca, bir web sitesi kolayca engelli insanlar tarafından okunabilir hale getirmek de bir web sitesi büyük arama motorlarında yüksek sıralaması şansını artırır.

Web sitesinin bağlantı popülerliği

Söylemeye gerek yok, bir web sitesinin popülaritesi, Web Site Sıralama Yükseltme , bir web sitesinin anahtar kelime aramaları için ne kadar alakalı olduğunun iyi bir göstergesidir. Trafiği yüksek bir web sitesi, web sitesinin belirli anahtar kelimeler için alakalı bilgiler içerdiğini gösterir. Bu nedenle, bir web sitesinin popülaritesi arama motorları tarafından bir web sitesinin anahtar kelime aramaları için alaka düzeyini belirlemek için bir kriter olarak kullanılır. Google ve Yahoo, özellikle web sitelerini sıralamak için bu kriteri kullanan iki büyük arama motoruna örnektir.

Web Site Sıralama Yükseltme Teknikleri

Birçok arama motoru, bir web sitesinin popülerliğini belirlemek için diğer web sitelerindeki web sitelerinin gelen bağlantılarını da kullanır. Bir web sitesine bir referans veya bağlantı başka bir web sitesinde yapıldığında, arama motorları bu web sitesi için bu bağlantı ve referansları "güven oyu" olarak değerlendirir.

Bu, yönlendirilen bağlantının belirli bir anahtar kelime aramasıyla alakalı olduğunu gösterir. Sonuç olarak, bir web sitesine bu tür gelen referanslar bir dereceye kadar arama motorları tarafından bir web sitesinin sıralamasını belirlemek için kullanılır.

Bu faktörler belli ki bir web sitesinin sıralamasını belirlemek için kullanılan tek yeterli SEO faktörü değildir, ama kesinlikle önemli arama motorları tarafından web sitesinin sıralamasını etkileyen tanınmış faktörler arasındadır. Bu nedenle, bu faktörleri göz önünde bulundurarak insanlar web sitelerinin sıralamasını önemli ölçüde optimize etmek için çaba gösterir. Web Site Sıralama Yükseltme konusundaki yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.


Top