X
X
USD

2020'de 4 SEO Efsanesi

AnasayfaYazılarGoogle SEO2020'de 4 SEO Efsanesi

2020'de 4 SEO Efsanesi Bir web sitesini yönetmekle sorumluysanız, muhtemelen sitenizi kullanıcılar için daha akıllı, daha hızlı ve daha alakalı hale getirmenin yollarını arıyorsunuz, böylece organik arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almaya çalışıyor olmalısınız. SEO'nun çok tartışılan ünü nedeniyle, daha yüksek organik sıralamalar elde etmek için dolaşan birçok SEO efsanesine denk gelmişsinizdir. Peki ama ne gerçek ne efsane?

2020'de 4 SEO Efsanesi Neler

Daha fazla organik görünürlük için web sitenizi optimize ederek markanızın 2020'de başarılı olmasına yardımcı olmak için, en iyi dört SEO efsanesini sizler için bir araya getirdik.

SEO efsanesi # 1

“XML ​​site haritaları otomatik olarak arama sıralamalarınızı iyileştirir.”

XML site haritasının ana işi, arama motorlarının bir web sitesinin sayfalarını taramasına ve dizine eklemesine yardımcı olmaktır. Arama motorları, 2020'de 4 SEO Efsanesi web sitesinin güncel olduğunu ve çevrimiçi kullanıcılarla daha alakalı olabileceğini gösterdiğinden, özellikle site haritasına eklenen yeni sayfaları görmek ister. Buradaki asıl soru, XML site haritası bir web sitesinin arama sıralamasını yükseltmeye yardımcı oluyor mu?

Bir XML site haritası, bir web sitesinin sıralamaları üzerinde doğrudan etkili değildir. Bir site haritası göndermek, Google gibi arama motorlarının bir web sitesindeki tüm önemli URL'leri bilmesini sağlar. Bu, özellikle belirli web sayfaları tarayıcılar tarafından kolayca bulunamadığında yararlı olabilir. Bir XML site haritası Google'ın tarama ve keşif sürecini artıracak ve bir web sitesinin varlığının ve görünürlüğünün artmasına neden olacak ama bu bir sitenin organik sıralamasını otomatik olarak iyileştirmeye yaramaz.

SEO efsanesi # 2

“Çok fazla anahtar kelime = zayıf organik sıralama”

Anahtar kelimeler, daha belirgin olarak, anahtar kelime yoğunluğu söz konusu olduğunda SEO endüstrisi alanında yıllardır vızıltılara neden olmuştur. Kaç anahtar kelime çok fazladır? Google, web sitemi anahtar kelimelerle aşırı optimize ettiğim için cezalandırır mı?

Birçok çevrimiçi forum ve makaleye rağmen, anahtar kelime yoğunluğu söz konusu olduğunda aslında tek bedene uyan bir seçenek yoktur. 2014 yılında Google'dan John Mueller, “Anahtar kelime yoğunluğu, genel olarak, odaklanmayacağım bir şey. Arama motorları oradan başka bir yere çoktan taşındı.” demiştir. Günün sonunda, web sitenizdeki içerik doğal ve kullanıcılar için faydalıysa, bir web sayfası için mükemmel sayıda anahtar kelime hesaplamaya çalışarak çok fazla enerji harcamayın.

SEO efsanesi # 3

“Güvenli bir web sitesine sahip olmak o kadar önemli değil”

Hey millet! Bugün 2020’deyiz. Günümüzde ve çağımızda güvenli bir web sitesine sahip olmanın önemi hakkında konuşalım mı? Web sitesi korsanları daha akıllı hale geliyor. 2020'de 4 SEO Efsanesi Kötü niyetli siber saldırganlar, web siteniz ve kullanıcılar arasında koruyabilecek her kaynaktan yararlanırlar. Bu nedenle, tek başına, verilerinizin iki nokta arasında güvenli bir şekilde izlenmesine ve aktarılmasına yardımcı olmak için bir Güvenli Yuva Katmanı (SSL) ile donatarak web sitenizi korumak çok önemlidir. Başka bir deyişle, HTTP günleri sona erdi ve HTTPS'ye geçme zamanı geldi de geçiyor!

Köprü Metni Aktarım Protokolü olarak da bilinen HTTP, web'deki farklı sistemler arasında iletişime izin veren bir protokoldür. HTTPS ile sunucular ve tarayıcılar arasında güvenli bir şifreli bağlantı oluşturmak için bir SSL sertifikası kullanın. Bu, web üzerinden aktarılırken hassas bilgilerin çalınmasını önlemeye yardımcı olur.

Google'ın en önemli önceliklerinden biri, hizmetlerinin sektör lideri güvenlik imkanlarını kullandığından emin olmaktır. Web sitenizi daha güvenli hale getirmenin SEO açısından avantajları vardır. 2014 yılında Google, tüm HTTPS web sitelernde HTTP kullananlara göre küçük bir sıralama artışı alacağını açıklamıştı.

SEO efsanesi # 4

“Google, kopya içerikleri olan web sitesini cezalandırır”

Yinelenen kopya tartışmasına dalmadan önce, bir adım geri gidelim ve algoritma devalüasyonları ile ceza devalüasyonları arasındaki farkı tartışalım. Google, Penguin, Panda, Pigeon ve Layout gibi yeni algoritma güncellemeleri yayınladığında, farklı web siteleri farklı sonuçlar gördü. Bir algoritma her güncellendiğinde, bir site devalüasyonlar görebilir, diğeri organik trafikte üssel bir artış görebilir.

Ceza devalüasyonları, Google web sitenizin Web Yöneticisi Yönergeleri'ni ihlal ettiğine karar verdiğinde ortaya çıkar . Bir web sitesi trafik kazanmak için aldatıcı veya manipülatif davranışlar kullandığında, Google sitenin arama motoru sonuç sayfasındaki sıralamasını düşürerek olumsuz bir şekilde yanıt verebilir.

Bir web sitesinde yinelenen kopya söz konusu olduğunda, yaygın yanlış anlama Google'ın siteyi cezalandırmasıdır. İşin gerçeği, Google'ın yinelenen bir içerik filtresine sahip olmamasıdır. Bir web sitesinde aynı içeriğe sahip birden fazla sayfa varsa, Google tüm sayfaları aynı sorgu için sıralamamaya karar verir. Tarayıcılar, organik sıralamalar üzerinde olumsuz bir etkisi olabilecek, hangi sayfanın ne için sıralanacağını seçecektir.

Sonuç

Organik başarı için web sitenizi üst sıralara taşımaya çalışırken bu ortak SEO mitlerinin sizi yanıltmasına izin vermeyin. 2020'de 4 SEO Efsanesi Google ve diğer arama motorları, kullanıcılara en alakalı arama sonuçlarını sunmak için algoritmalarını değiştirmeye devam ettikçe, içerik pazarlamacılarının ve SEO uzmanlarının en son SEO trendlerinden ve güncellemelerinden haberdar olmaları önemli olacaktır. BU ARADA Profesyonel hizmetler almak için ilk sırada dijital ajansımız sizlere ardımcı olacaktır.


Top