X
X
TRY

E-Ticaret SEO

AnasayfaE-Ticaret SEO

E-Ticaret SEO ile Ürünlerinizi daha çok kullanıcıya pazarlama kadına göndermenizi sağlayan arama kriterlerinde ilk sayfalarda sonuçlarda yüksek oranda müşterilerin gözün önünde olan reklam çalışmasıdır. Sizin de ürün gamınız hangi ölçüde ya da adetlerde olursa olsun uzman ve kusursuz çalışan, yazılımcı arkadaşlarımızla uzun vadede Google arama sonuçlarında ürünlerinizi çok daha iyi yerlere çıkarabiliyor bir sayfada bulunan binlerce ürünün sonuçlarını aynı çalışma altında yürüte biliyoruz.

E-Ticaret SEO Hizmetleri

Hangi ürünü pazarlıyorsanız ya da hangi hizmeti müşterilerinize ulaştırıyor sanız kesinlikle Seo tekniklerini bir dijital pazarlama Ajansı ile işbirlikçi bir şekilde yürüterek daha iyi sonuç elde edebilirsiniz. E-Ticaret SEO Bu durumda dijital pazarlama Ajansı ilk sırada olarak sizlere elimizden gelenin çok daha fazlasını sunuyor kusursuz çalışmalarımızı bütün ürünlerinizi Google arama motorunda daha iyi yerlere çıkartmak adına süresiz aylık bazda ya da tek seferlik Seo çalışması ile iyi bir sonuç elde etmenizi sağlıyor Google'ın seveceği kıvama getiriyoruz. Sizler de çok iyi yerlerde listelemek ürünlerinizin arama konsolunda Çok üst sıralarda müşterilere ürün olarak görünmesini istiyorsanız yapmanız gereken bizimle kurumsal Seo çalışması anlaşması yaparak bu ürünlerinizin daha iyi kıvama getirilmesini sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret SEO

E-Ticaret SEO Uzmanı

Her sitenin tarzı, ziyaretçisi ve sektörü farklıdır. E-ticaret seo teknikleri içinde en kritik nokta şudur: “Siteye gelen ziyaretçiyi, müşteriye çevirmektedir.” Ne kadar içerik pazarlama ve dijital pazarlama yöntemi içerisinde yer alsada SEO içinde gelen ziyaretçinin alışveriş yapması önemli bir ayrıntıdır. SEO performansını satış ile değerlendirmek doğru olmasada girişimciler satış ve kar oranlarına bakar. Siteye girişler var ama satış yoksa biryerde bir yanlışlık yapılıyordur. Girişimci bu şekilde olduğu için SEO ve web siteye yatırım yapmaktan çekinir hale gelir. E-ticaret işi yapacaksanız veya yapıyorsanız mutlaka Dijital pazarlama bölümünü takip ediniz.

E-Ticaret’te Kullanılan Bazı Önemli SEO Teknikleri

İnternetten satış yapmanın en iyi yollarından birisi e-ticarettir. Kendi pazar alanınızı oluşturarak müşteri çekebilirsiniz. Heyecanla girdiğiniz e-ticaret işi E-Ticaret SEO‘suz bir anlam ifade etmeyecektir. Adwords ile kısa sürede satış yapabilirsiniz, maliyeti daha az ve uzun dönemde size satış sağlatacak yöntem SEO’dur. E-ticaret sitenize uygulamanız gereken en önemli seo teknikleri: Title & Description: İnternetten insanların alışveriş yapması için açtığınız sitelerdeki genel başarısızlık nedeni title, description bölümünün yazılmamasıdır. Arama motoru örümcekleri web siteye giriş yaptığında ilk olarak title (başlık), description (açıklama) bölümlerini okur. Siz bu bölümleri yazmadığınız içerik kısmından çeker. Tam olarak açıklayıcı olamazsınız ve rekabette sizi geriye atabilir.

Eticaret

Title ve Description E-Ticaret Sitelerinde Nasıl Olmalı?

Başlık bölümü 60 karakter olmalı ve içerisinde anahtar kelime geçmelidir. Ürünle ilgili müşterilerin dikkatini çekecek başlıklar her zaman değerlidir. Ör: Görmeye Değer Beyaz Kol Saati Tabii bu sadece bir örnek aynısını yazmamanız gerekir. Daha farklı yöntemler bularak ziyaretçileriniz nasıl bir başlıktan hoşlanıyorsa ona göre ayarlanızı öneririz.

  • Açıklama Bölümü: Description bölümünü kullanıcılar genelde görmez. Eğer site içerisinde göster kısmı varsa o şekilde görebilir. Açıklama bölümü potansiyel ziyaretçilerin web siteye girme kararlarını etkiler. İyi bir açıklama her zaman ziyaretçiyi çeker. 160 karakter olmalı ve siteye ziyaretçiyi girmeye teşvik etmelidir. En az bir defa anahtar kelime girmeye özen gösteriniz.
  • Uyarı: Spam yapmadan ürünlerinizin title ve description bölümlerini ayarlayınız. Genelde e-ticaret sitelerinde kalem sayısı fazla ise title, description kısımları es geçilmektedir. En büyük yapılan yanlışlardan biriside budur.
  • Ürün Detay Bölümü: Title ve description bölümlerini ayarladık. Başlık nasıl atmıştık: “Görmeye Değer Beyaz Kol Saati” müşterilerin ilgisini çektik ve giriş yaptılar. Önce görmeye değer dedik, şimdi en can alıcı noktaya geldik görseller, yorumlar ve ürün detay açıklaması. Her biri müşteriyi etikleyecek ayrı bir yöntemdir. “İçerik pazarlama konusunda elemanlarınız içerik pazarlama uzmanları tarafından eğitilirse ürün satışlarınız artacaktır. ”

Detay kısmında ürünün teknik özelliklerini alt kısımda bulundurun. Faydası hakkında bilgiler verin ve kullanıcı yorumları görünür bir bölümde olsun. Görsellerde ürünü almaya teşvik edecektir. Spam yapmadan ve müşterilere doğru mesajı veren ürün detayları, yorumlar ve görseller her zaman aktif satış yaptırır.

Sosyal Medya Her Zaman SEO’ya Büyük Etki Eder

E-ticaret yapacaksanız reklam bütçenizin büyük bölümünü SEO ve Sosyal medyaya harcamanızı tavsiye ederiz. Neden mi? İnsanlar almak istediği ürünleri Google, Yandex, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında arıyor. Gelen sonuçlar içerisinde fiyat sorgulayanlar en uygun fiyatı harıl, harıl arıyor. Tamamen hedef kitleniz arama motorlarında yer alıyor. Peki sosyal medya’da bu olaylar nasıl dönüyor? E-ticarette insanlara ulaşmanın kısa yollarından birisi ise sosyal medyadır. E-Ticaret SEO Ürünleriniz hakkında insanlara doğru mesajlar verebiliyor, etrafınıza çekebiliyorsanız satış yapmaya hazırsınız demektir. Sosyal medyadaki içerik pazarlama stratejileriniz ve reklam yöntemleriniz hedef kiteleye ulaşabilir. Web sitenize doğru oranda bu reklam ve içerik pazarlama teknikleri olumlu yönde etki eder. Çünkü Google arama motoru sosyal sinyalleri algılar.

E-Ticaret Sitelerinde Yapılan SEO Hataları

İnternetten satış yapmayı düşünüyorsunuz veya hali hazırda kurulu bir e-ticaret sitesiniz var. E-Ticaret SEO çalışmaları diğer bireysel ve kurumsal SEO hizmeti ile farklılık gösterir. Şuanda Türkiye’de yüzbinlerce e-ticaret sitesi bulunur. Aralarından sıyrılıp hedef kitlenize ulaşma baya bir emek isteyen iştir. Doğru şekilde pazarlama stratejisi yürütmeniz gerekir. Bugün e-ticarette yapılan SEO yanlışları hakkında bilgileri size anlatacağız.

E-Ticarette Başarılı SEO Site İçinden Başlar

Seo-Turkey ekibi olarak “Google Arama Motoru kullanıcılarınıza odaklanmanız gerektiğini söylüyor” bizde ısrarla tekrar, tekrar söylüyoruz size kazanç getirecek arama motorları değil ziyaretçileriniz, kullanıcılarını ve müşterilerinizdir. Ziyaretçi, Kullanıcı ve Müşteri E-Ticaret SEO çalışmalarında bu 3’ünün ayrımını iyi yapmalısınız. Ziyaretçi: Sitenizi ziyaret eden gerçek kişileri ifade eder. Kullanıcı: Web sitenizden alışveriş yapsada en az 2 defa sitenize giriş yapan, sizi takip eden kişileri ifade eder. Müşteriler: Genelde ürün satın alırlar, sitenizi sürekli ziyaret ederler. Butik ürün satışı yapıyorsanız müşterileriniz 1 defa ürünü alıp, yıllar boyu kullanabilir. Örnek: El fenerini gerçek kişiler 5, 10 yılda bir satın alır. Bu tarz ürünlere butik ürün denir.

SEO uyumlu e-ticaret yazılımı sizi başarıya götürecek en büyük etkenlerdendir. Yazılım firmaların kullanıcı ve Google odaklı uyum çalışmalarını ve güncellemeleri sürekli yapması gerekir. Rekabette öne çıkaracak etkenler içerisindedir.

E-Ticaret Yapılan Kritik SEO Hataları
  1. Site içi optimizasyon işleminde genelde anasyafa ve ürünlerin title, description kısımları doldurulmuyor. Binlerce ürün olduğu için girişimciler başlık ve açıklamaları düzenli girmekten sıkılıyor veya es geçiyor. Hataların en başında bu yer alıyor.
  2. Title: Başlıkta mutlaka hedef ürün kelimesi geçsin, 60 karakter olmasına özen gösterin.
  3. Description: Açıklamaları mutlaka girin, satış yapacağınız ürün hakkında müşterilere fikir verecektir. Arama sonuçlarında description bölümüne göre müşteriler siteye giriş kararını alır. 160 karakter, içerisinde anahtar kelimeniz düzgün şekilde kombine olarak geçmeli.
  4. Etiketler: Ürün ile ilgili ama ürün ile çakışmayacak şekilde girilmelidir. Genelde arama motorlarında güçlü olan indexler; “yayınlar ve sayfalardır”; etiketler daha zayıf kalır. Ürün ile çakışan etkilerlerin index almasında duplicate gibi görünen sayfalar index almaz. Aynı zamanda SEO puanı düşürecektir. Benzer ürünleriniz varsa ve etiketlerin altında onlarca sayfa yer alıyorsa yayınlardan ve sayfalardan etiketler daha güçlü konuma geçer. Planlı olarak etiket girişleri olursa rekabette ön sıralara çıkabilirsiniz.

Not: Etiket ve keywordleri karıştırmayınız. Keyword kısmı Meta Tag bölümüne aittir. E-Ticarette mutlaka Bütünsel SEO çalışmaları yapın. Sosyal medya hesaplarınız ve yayınlarınız birbiri ile senkronize halde yürüsün. Bu arada ajansımız E-Ticaret SEO yapabilen ve %100 başarı ile müşterileri memnun etmek için mesai harcamaktayız. Garantili bir süreç için bizimle iletişime geçin.


Top